Rekomenduojame
Plaukų garbanojimo renesansas Lietuvoje: Šiuolaikinis klasikinės elegancijos stilius

Vilnius 2024.02.26

 

Autorius: Renaldas Borunovas

 

Lietuvoje plaukų garbanojimas išgyvena atgimimą, kuris atkartoja pasaulinį kadaise septintajame ir aštuntajame dešimtmetyje populiarių stilių. Tai ne tik madingas reiškinys, bet ir rafinuotas tradicijų, naujovių ir išskirtinio dėmesio plaukų sveikatai derinys. Šią tendenciją, kuri apima kelias kartas ir kuriai didelę įtaką daro tokie pasauliniai reiškiniai kaip K-Pop kultūra, lemia plaukų priežiūros priemonių pažanga ir vis dažniau naudojami natūralūs ingredientai.

 

Šios mados universalumas ir senų bei naujų technikų pritaikymas pasireiškia įvairiais būdais, kurie naudojami norimoms garbanoms suformuoti. Neseniai „PureWow” atliktame plaukų garbanojimo srities tyrime išryškėjo trys populiarūs metodai: garbanos su suktukais, garbanos be terminio apdorojimo ir garbanos su kaitinančiosiomis žnyplėmis. Tradicinėms garbanojimo technikoms būdingos suktukais suformuotos garbanos, kai naudojamos šiuolaikiškos plaukų procedūrų priemonės, kurios patikimai suformuoja garbanas kartu pagerindamos plaukų būklę. Be kaitinimo suformuotos garbanos yra namuose naudojama buitinė alternatyva, kai, nenaudojant karščio, per naktį suformuojamos garbanos naudojant tokius elementus kaip plaukų suktukai ar voleliai. Tuo tarpu garbanos suformuotos su kaitinančiosiomis žnyplėmis – tai patogumo ir technologijų sintezė, kai plaukų atkarpos susukamos aplink žnyples, kad būtų galima greitai suformuoti žvilgančias garbanas. Tokia metodų įvairovė rodo, kad ši mados tendencija yra lengvai adaptuojama, o plaukų modeliavimo srityje atsiranda vis naujų tiek technologinių tiek ir priemonių inovacijų.

 

Prie šios mados tendencijos pagreičio prisideda ir pasaulinis K-Pop kultūros fenomenas, palikęs ryškų pėdsaką Lietuvos mados ir šukuosenų scenoje. K-Pop, žinomas dėl savo įelektrinančios muzikos, mados ir išskirtinių šukuosenų, tapo įkvėpimo šaltiniu daugeliui jaunų lietuvių. Drąsios spalvos, naujoviški kirpimai ir unikalus K-Pop dievaičių stilius ne tik atspindi jų individualumą, bet ir skatina gerbėjus visame pasaulyje eksperimentuoti su savo išvaizda. Europoje K-Pop įtaka neapsiriboja vien muzika, jos drabužiai ir šukuosenos tampa vis populiaresni tarp jaunimo. Šie kultūriniai mainai atskleidžia pasaulinę K-Pop įtaką ir parodo, kaip jis tapo svarbiu asmeninės saviraiškos ir stiliaus tendencijų varikliu.

 

Pasak Renatos Žukauskienės, Helen Seward plaukų priežiūros priemonių profesionalioms kirpėjoms pardavimų vadovės Lietuvoje, bene svarbiausias gražių garbanų ir sveikų plaukų derinys, yra tinkamos priemonės. Helen Seward plaukų priežiūros produktai, pagarsėję savo natūralumu ir veiksmingumu. Daugiau nei 90% sudedamųjų dalių gaunama iš natūralių šaltinių, todėl šios priemonės yra šios mados priešakyje ir užtikrina, kad grožio puoselėjimas nebūtų daromas plaukų sveikatos sąskaita. Toks didelis natūralių ingredientų procentas – tai ne šiaip reklaminis teiginys, o įrodymas, kad prekės ženklas stengiasi kurti švelnius plaukams plaukų formavimo sprendimus, mažinančius daromą žalą ir išsaugančius natūralų plaukų gyvybingumą. Techninis Helen Seward produktų sudėtingumas slypi jų sudėtyje. Išnaudojant natūralių ingredientų galią, šios priemonės užtikrina harmoningą stiprios fiksacijos ir maitinimo pusiausvyrą. Dėl to, kad sudėtyje nėra agresyvių cheminių medžiagų, labai sumažėja nemalonus kvapas ir galvos odos dirginimas, dažnai susijęs su plaukų formavimo priemonėmis. Dėl to Helen Seward asortimentas ypač patrauklus jautrią odą turintiems žmonėms arba tiems, kurie siekia ilgai išsaugoti plaukų sveikatą.

 

Plaukų garbanojimo renesansas Lietuvoje, tai ne tik madingas stilius, bet ir įspūdingi asmenybių pokyčiai.  Tai istorijos, kurios peržengia plaukų stilisto kėdės ribas. Vienas iš tokių pasakojimų – jauno vyro, Olgos Terentjevos, kirpėjos meistrės, garsėjančios savo patirtimi plaukų garbanojimo srityje, kliento, istorija. Šis jaunas vyras, dirbantis madingame bare Vilniaus centre, siekė iš naujo sukurti savo įvaizdį ir kreipėsi į O. Terentjevą dėl pokyčių, kurie galiausiai pakeitė jo gyvenimą. Meistrė O. Terentjeva, pasitelkusi savo įgūdžius ir natūralaus pagrindo Helen Seward priemones, suformavo jo plaukus į madingas garbanas. Ši nauja šukuosena buvo ne tik mados puoselėjimas, bet ir pasitikėjimo savimi ir šiuolaikiškumo įkūnijimas. Poveikis buvo tiesioginis ir stulbinantis. Darbe šis jaunas vyras atsidūrė dėmesio centre, o jo garbanos tapo bendravimo priežastimi ir jo naujos asmenybės akcentu. Klientai jį įsiminė, dėl ko jo profesinė sėkmė sparčiai augo. Tačiau transformacija neapsiribojo vien profesine sėkme. Jo asmeninis gyvenimas labai pagyvėjo, pastebimai išaugo priešingos lyties atstovių dėmesys. Naujoji šukuosena, simbolizuojanti jo individualumą ir platesnį kultūrinį poslinkį į išraiškingą saviraišką, leido jam išsiskirti. Tai buvo ne tik pačios garbanos, bet ir tai, ką jos simbolizavo: norą priimti pokyčius, dėmesį stiliui ir pasitikėjimą savimi, leidžiantį išsivaduoti iš tradicinių vyrų šukuosenų stereotipų.

 

Ši istorija yra pavyzdys, kad plaukų šukuosena gali būti transformuojanti, ypač kai ji susipina su kultūrinėmis tendencijomis ir asmenine saviraiška. Joje pabrėžiama, kaip paprastas išvaizdos pokytis, atliekamas meistrų rankomis ir naudojant kokybiškus produktus, gali atverti naujas duris ir pakeisti suvokimą. Šiam jaunam vyrui naujos garbanos buvo daugiau nei stiliaus pasirinkimas; jos tapo pokyčių katalizatoriumi, paveikusiu tai, kaip jį mato kiti, o dar svarbiau – kaip jis mato save.

 

Pasauliniai reiškiniai, tokie kaip K-Pop, daro įtaką vietinėms tendencijoms, o vietinės tendencijos savo ruožtu prisideda prie pasaulinio mados ir stiliaus paveikslo.

Todėl plaukų garbanojimo atgimimas Lietuvoje reiškia ne tik grįžimą prie klasikinių stilių, bet ir tai, kad tai daroma atsižvelgiant į šiuolaikines sveikatos, tvarumo ir individualios saviraiškos vertybes. Tikėtina, kad mados judėjimas link natūralios ir sveikatą tausojančios garbanotų plaukų šukuosenos įkvėps ne vieną pokyčių siekiančią asmenybę.

 

UAB Juara www.juara.lt yra įgaliota ir vienintelė Helen Seward plaukų priežiūros ir procedūrų priemonių gamintojo atstovė Lietuvoje. Pardavimų vadybininkė Viktorija Endziulienė tel. +370 655 16605 viktorija.endziuliene@juara.lt