Skrandžio rūgšties gamyba yra natūralus organizmo procesas, kuris reikalingas tam, kad maistas būtų suvirškintas, įsisavinti mineralai. Jei rūgšties per daug, klaidinga manyti, kad žalojamas tik skrandis. Iš tiesų kenčia ir stemplė. Stemplės gleivinė nėra pritaikyta itin rūgščiam skrandžio turiniui, kuris sugrįžta, kai stemplės sfinkteris pilnai neužsidaro. Todėl jaučiamas skausmas stemplėje, pradeda pykinti, gali pasireikšti kosulys, raugėjimas, balso pakitimai. Tačiau daugelis, kenčiančių nuo stipraus rėmens graužimo, ignoruoja organizmo siunčiamus signalus. Medicinos specialistai pataria, kad jei rėmens graužimo pojūčiai pasikartoja bent dukart per savaitę, reikėtų imtis veiksmų, norint išvengti komplikacijų. Per ilgą laikotarpį negydomas rėmuo gali sukelti net onkologinius susirgimus.
Norint pagelbėti savo virškinimo sistemai, rekomenduojama nenumoti ranka į gyvenimo būdą bei mitybą. Tačiau mitybos ir gyvenimo stiliaus pakeitimas dažnam asocijuojasi su “uždraustais vaisiais”. Tam, kad rėmuo būtų suvaldytas, kartais nereikia imtis drastiškų priemonių ir griežtai atsisakyti mėgstamų produktų, gali pakakti atlikti kelis pakeitimus racione ir gyvenimo būde. Specialistai ragina atkreipti dėmesį į tai, jog, kas tinka vienam, nebūtinai tiks ir jums. Taigi, apsišarvuokite kantrybe ir nebijokite eksperimentuoti.
5 “nekalti” įpročiai
Jei eksperimentams nėra laiko
Kartais gyvenimo stiliaus, mitybos keitimas, nuolatinės paieškos efektyviausio ir greitai veikiančio būdo, kaip įveikti rėmens graužimą, vargina, reikalauja laiko ir nevisuomet pasiteisina. Tačiau jei apskritai nesiimsite veiksmų, galite sulaukti ir komplikacijų. Jei skrandžio rūgštis nuolat degina stemplę, joje formuojasi žaizdelės, kurios negydomos gali sukelti stemplės vėžį. Todėl labai svarbu ne tik suvaldyti rūgštį, bet ir apsaugoti stemplės gleivinę. Taigi, jei eksperimentams neturite laiko, geriau nedelskite – rinkitės tinkamą medikamentinį gydymą.
Į ką būtina atkreipti dėmesį?
Vaistinėje galima rasti galybę preparatų, kurie mažina skrandžio rūgštingumą. Medicinos specialistai įspėja, kad tie pacientai, kurie skuba tik sumažinti rūgštingumą, gali dar labiau sau pakenkti. Neutralizuojant skrandžio rūgštis sukuriama puiki terpė bakterijų dauginimuisi, kurios gali paveikti kvėpavimo takus, taip sukeldamos net plaučių uždegimą.
Atkreipkite dėmesį į tai, ar pasirinktas preparatas veikia dvejopai: stemplėje ir skrandyje. Kaip ir minėta, stemplės apsauga yra pirma pagalba, kai kyla rūgštys. Sutrikus stemplėje esančio raumens, kuris atsakingas už maisto „užrakinimą“ skrandyje, funkcijai, atsiranda varginantis deginimo pojūtis. Jaučiant rėmens graužimą, medicinos specialistai rekomenduoja rinktis būtent GerdOFF, nes jis ne tik apsaugo stemplės gleivinę, bet ir slopina nemalonius simptomus, tokius kaip: deginimas už krūtinkaulio, rūgšties atpylimas, dirginantis kosulys (ypatingai naktį), raugėjimas, užkimęs balsas, apsunkintas rijimas. Galima rinktis tarp burnoje tirpstančių tablečių ir sirupo paketėliuose. Sirupą itin patogu naudoti vyresniems pacientams, vaikams, nėščioms moterims, prieš miegą. GerdOFF yra patikimas, nes sukurtas, patentuotas ir pagamintas Šveicarijoje.