Laikai, kai gulėdami nuo ryto iki vakaro prie jūros be jokio apsauginio kremo, baigėsi. Laimei, vis daugiau kalbama apie odos ligas ir saulės žalą. Tačiau ar jau susiformavo įprotis naudoti apsauginį SPF kremą ne tik deginantis, bet visada, kai šviečia saulė? Ypač vasarą, kai saulė labai aktyvi, o lauke leidžiame daugiau laiko nei kitais sezonais. Padėsime Jums išsirinkti odai tinkamą saulės kremą, ir sužinosite, kada ir kiek jo naudoti.
Kokia SPF apsauga reikalinga?
Parduotuvių, vaistinių lentynose rasite įvairių kremų su skirtingo lygio apsauga nuo ultravioletinių (UV) spindulių – nuo SPF 2 iki SPF 100. SPF 10 ar SPF 15 apsauga yra įprasta veido kremuose ar makiažo priemonėse, bet jos vasarišką dieną yra per mažai. Tiek pakanka debesuotą dieną. Verta įsigyti kremą su bent SPF 30 apsauga, nes jis blokuos 97 % UV spindulių. SPF 50 apsauga blokuoja 98 %, SPF 100 – 99 % UV spindulių.
Apsauginiai saulės kremai gali būti skirti atskirai tik kūnui, arba skirti tiek kūno, tiek veido odai. Jei renkatės universalų kremą, įsigilinkite į jo sudėtį. Jei oda riebi arba linkusi į aknę, ieškokite kremo, kuris pažymėtas kaip „nekomedogeninis“ – tai reiškia, kad jis nekemša porų. Palankūs ingredientai riebiai odai – žalioji arbata, arbatmedžio aliejus, niacinamidas.
Sausa oda vasarą dar labiau ištroškusi drėkinimo, todėl jai skirto apsauginio kremo sudėtyje turėtų būti drėkinančių ingredientų, pavyzdžiui, hialurono rūgšties ar keramidų, glicerino, medaus.
Jautriai odai rinkitės mineralinį apsauginį kremą nuo saulės. Sudėtyje ieškokite cinko oksido, titano dioksido, kurie ir apsaugos odą, ir ramins ją. Venkite para-amino benzoinės rūgšties (PABA), nes ji gali sukelti alergines reakcijas, taip pat alkoholio, kvapiklių. Apeikite priemones su salicilatais ir cinamatais.
Į krepšelį įsidėti kremą tūbelėje, purškiamą ar su dozatoriumi? Tai jūsų asmeninis pasirinkimas. Jei naudojate purškiamą priemonę (ne dulksną, o purškiklį), kremo purkškite į delną ir tada pirštais padenkite veidą. Nepamirškite patepti srities šalia akių, ausų.
Kada tepti SPF kremą?
Apsauginį kremą bent su SPF 30 apsauga rekomenduojama tepti visas kūno vietas, kurios bus atidengtos, 15–30 min. prieš išeinant iš namų. Būnant lauke – užsitepti ar užsipurkšti apsauginį saulės kremą kas dvi valandas. Dažniau – jei daug prakaituojate. Maudantis, plaukiojant baseine reikia užsitepti saulės kremą po kiekvieno išlipimo iš vandens. Tą reikia daryti, net jei ant gamintojas teigia, kad kremas atsparus vandeniui. Net vandeniui atsparus saulės kremas įprastai išlaiko efektyvią apsaugą nuo žalingų spindulių apie 40–80 min.
Labi svarbu, kad užsiteptumėte kremą tolygiai ir visą odą. Prastai padengtas SPF 50 apsauginis kremas suteiks daug mažesnę apsaugą, nei lygiai paskirstytas SPF 30. Atminkite, kad net didžiausią SPF 100 turintis kremas negali visiškai apsaugoti jūsų nuo saulės žalos ir odos ligų rizikos. Rekomenduojama net ir karštą dieną pridengti kūną lengvais drabužiais, užsidėti skrybėlę ar kepurę, saulės akinius. Nedvejodami saulės atokaitą sykis nuo sykio iškeiskite į pavėsį.
Kiek tepti SPF kremo ant veido ir kūno?
Kūnui, skaičiuojama, padengti reikia apie 30 g apsauginio kremo. Pasirūpinkite jautria pečių ir kaklo zona, ypač, jei rišate plaukus. Veidui išspauskite apie pusę šaukštelio kremo ir juo gerai padenkite odą, įskaitant ausis, kaklą, dekoltė zoną. Nepamirškite pakartotinai užsitepti kremą po kelių valandų, jei ilgiau būsite atokaitoje.
Gražiam įdegiui – lygi oda be plaukelių
Tankūs galvos plaukai šiek tiek apsaugo skalpą nuo UV spindulių, bet plaukai ant odos – ne. Todėl, jei esate linkę šalinti plaukus, negailėkite jų dėl tariamos apsaugos. Plaukų skutimas, rovimas, šalinimas vašku gali sudirginti odą, kurią patepus apsauginiu kremu alerginė reakcija gali dar sustiprėti. Plaukų šalinimas lazeriu yra veiksminga procedūra, kai plaukelių norima atsikratyti ilgam laikui.
Naujausios kartos aleksandrito lazeriai „GentleMax Pro“ ir „GentleLase Pro“ pašalina, sudegina plauko folikulą, po procedūrų kurso (įprastai reikalingos 6-8 procedūros) pasišalina iki 95 % plaukelių. Šie lazeriai net 11 kartų galingesni už kitus rinkoje esančius plaukų šalinimo lazerius, todėl pasiekia ne tik paviršutinius, bet ir gilius plaukų folikulus.
Aleksandrito lazeriai laikomi vienais pranašiausių ir efektyviausių plaukų šalinimo srityje, nes taip pat gali šalinti plaukus nuo įdegusios arba natūraliai tamsios odos. Kiti rinkoje esantys lazeriai pajėgūs įveikti tik tamsius plaukus ant blyškios odos, ir pasiekti gerų rezultatų su jais reikia daugiau procedūrų. Aleksandrito lazeriai „GentleMax Pro“ ir „GentleLase Pro“ turi specialų didžiausio ploto 20/22/24 mm antgalį, kuris užtikrina efektyvų plaukų šalinimą net ir ant įdegusio veido ar kūno.
Aleksandrito lazeriai „GentleMax Pro“ ir „GentleLase Pro“ tokie tikslūs ir galingi, kad sunaikina giliausiai esančius plaukų svogūnėlius. Pabaigus specialisto sudarytą reikiamų procedūrų kursą užteks vieno ar kelių kartų per metus atlikti palaikomąsias procedūras, kad džiaugtumėmės lygia oda ilgus metus.
Prieš planuodami plaukų šalinimo procedūrą lazeriu naudokite apsauginius kremus su SPF 50, netepkite savaiminio įdegio kremų. Po lazerio procedūros reikės vengti saulės apie savaitę, būtina naudoti saulės kremą su SPF 50.
Rūpinkitės savo oda – saulėtomis dienomis tepkite apsauginį kremą bent su SPF 30 apsauga, nepamirškite saulės akinių ir galvos apdangalo. O dailų įdegį užtikrins lygi oda be plaukelių. Plaukų šalinimas aleksandrito lazeriu yra saugus ir patikimas būdas ilgam pamiršti apie depiliacijas.
Straipsnį parengė https://lazerineklinika.lt/