Rekomenduojame
Muzikinį pasaulį inovacijomis sudrebinęs Latvijos startuolis – Gamechanger Audio

Latvijos respublika jau nuo seno garsėja savo ilga ir tvarkinga Baltijos jūros pakrante, įspūdingo grožio sostinės Rygos senamiesčiu, skaniais saldumynais ir skonių pripildyta nacionaline virtuve. Per pastarąjį dešimtmetį šalyje įvyko spartus technologijų vystymosi šuolis, kuris lėmė naujų, pasaulinę rinką užkariavusių prekės ženklų kūrimąsi, todėl šalis tapo gerai atpažįstama ir šioje srityje. Tarp gerai žinomų prekės ženklų, tokių kaip Betsafe Totalizators ir Mintos,  įsitvirtino ir dar vienas Latvijos startuolis – Gamechanger Audio.

Įkurtas 2015 metais ir praėjus vos porai metų – 2017 metais šis startuolis pristatė savo pirmąjį gaminį, kuris neliko neįvertinas ir nepastebėtas, todėl labai greitai, žinia apie šią kompaniją pasiekė muzikantus iš viso pasaulio. Jau pačiais pirmaisiais metais po pirmojo produkto pristatymo kompanija galėjo pasigirti įspūdingais pardavimų skaičiais, tačiau apie viską nuo pradžių.

Kompanijos ištakos ir pati pradžia

Gamechanger Audio pradžia, kaip ir daugelio gerai žinomų prekių ženklų, nepriminė pasakos. Pilkame, blokiniame, sovietmečio laikus primenančiame pastate, už metalinių, girgždančių raudono garažo vartų, kompanijos įkūrėjas Ilja Krumins žengė pirmuosius savo žingsnius, kurdamas novatorišką ir muzikinį pasaulį sudrebinsiantį įrenginį. Tuo metu niekas negalėjo patikėti, kad jaunas vaikinas, šaltame ir surūdijusiame garaže įkurs milijoninės vertės kompaniją, kurios klientų sąrašuose atsidurs tokių garsių atlikėjų, kaip Stevie Wonder ar Marilyn Manson gitaristai.

2015 metais Ilja Krumins įsteigė Gamechanger Audio kartu su keliais pažįstamais muzikantais – Kristapa Kalva, Martinš Melkis ir Didzis Dubovskis. Vaikinai užtruko šiek tiek daugiau ne metus, kol pristatė pirmąjį, elektrinėms gitaroms skirtą natas laikantį muzikinį pedalą. Nors kiekvieną dieną dirbdami iki nakties vaikinai į savo kūrinį įdėjo daug pastangų, tačiau įtikinti aplinkinius buvo gana sudėtinga. Kompanija atsirado taip greitai, kad daugelis pradėjo manyti, jog tai yra eilinė apgaulė. Dėl šios priežasties buvo sunku pritraukti turtingų investuotojų ir priversti juos patikėti būsima produkto sėkme.

Nauji produktai ir ilgai laukta sėkmė

Pasitikėjimo trūkumas iš investuotojų galėjo sužlugdyti daug žadančią ir pirmuosius žingsnius verslo pasaulyje žengiančią kompaniją, tačiau tokia nedidelė nesėkmė neužgesino vaikinų tikėjimo savo produktu ir priešingai – juos pastūmėjo ieškoti naujų finansavimo šaltinių.

2017 metais savo puslapyje jie pradėjo burti bendraminčius ir paskelbė minios finansavimo programą naujam „Pedal Plus“ muzikiniam pedalui. Jų pačių džiaugsmui, jau pirmąją dieną jie sulaukė daugybės išankstinių užsakymų, kurių bendra vertė siekė 80 tūkstančių JAV dolerių. Per visą programos laikotarpį, Gamechanger Audio gavo užsakymų už beveik 200 tūkstančių JAV dolerių.

Sulaukę tokios gausybės užsakymų, vaikinai turėjo palikti savo darbus ir stačia galva pasinerti į kompanijos plėtrą. Teko nuo pagrindų sukurti visą tiekimo ir pardavimo infrastruktūrą – integruoti mokėjimų, pristatymo bei siuntų sekimo sistemas ir atnaujinti interneto svetainę.

Po sėkmingai pasibaigusios pirmosios finansavimo kampanijos ir produkto sėkmės, Gamechanger Audio neužmigo šlovės viršūnėje. 2018 metais jie paskelbė apie naujo produkto – „PLASMA Pedal“ kūrimą. Šiam tikslui įmonei pavyko surinkti 300 tūkstančių JAV dolerių investicijų. Šiuo metu šį muzikinį pedalą naudoja „The White Stripes“ gitaristas Jack White bei tokios sunkiojo metalo grupės, kaip „Rammstein“ ir „Tool“.

Gamechanger Audio dabartis ir ateities planai

Gyvuodama vos penkerius metus, dabar kompanija gali pasigirti iš ties įspūdingais gaminiais. Jų asortimente galima rasti įvairios paskirties muzikinių pedalų, išsiskiriančių savo išvaizda ir inžineriniais sprendimais. Pagrindiniai jų gaminiai – tai „PLUS Pedal“, „LIGHT Pedal“, „BIGSBY Pedal“, „PLASMA Pedal“ ir kiti. Kuriant „PLASMA Pedal“ įkvėpimo buvo semtasi iš Nikolo Tesla elektros transformatoriaus. Tai yra pirmasis efektų įrenginys, pristatantis naują signalo iškirpimo metodą, paverčiantį įvesties signalą į grynas elektros iškrovas.

Prakalbus apie Gamechanger Audio ateities planus, įmonė pristato naujausią savo gaminį – „MOTOR SYNTH“. Tai pirmasis tokio tipo sintezatorius, skleidžiantis garsą iš besisukančių elektros variklių. Kompanijos įkūrėjo Krumins teigimu, Gamechanger Audio ir toliau galės plėsti muzikos instrumentų ribas, kurių niekada nepavyks peržengti tokioms didelėms ir gerai žinomoms bendrovėms kaip „Yamaha“ ar „Fender“. Jo įsitikinimu, didelės bendrovės turi nuolat diegti naujoves, tačiau mažesniu mastu, nes jų turimas pagrindas yra pernelyg tvirtas tokiems drąsiems žingsniams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *